ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΚΥΛΙΚΕΙΟ ΜΑΤΣΑΓΓΟΥ

Ανακοίνωση αναβολής διαγωνισμού

Η εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης του Π.Θ. ανακοινώνει  ότι η διενέργεια του ανοικτού πλειοδοτικό διαγωνισμού, για την εκμίσθωση ακινήτου ιδιοκτησίας Π.Θ. στο ισόγειο του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, επί της οδού 28ης Οκτωβρίου 78 που είχε οριστεί για την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου και ώρα 10:00 π.μ. αναβλήθηκε για λόγους ανωτέρας βίας.

Η νέα ημερομηνία διενέργειας του διαγωνισμού θα γνωστοποιηθεί στους υποψηφίους με σχετική ανακοίνωση.

Βόλος, 14 Οκτωβρίου 2019

Η Εταιρεία Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας προκηρύσσει ανοικτό πλειοδοτικό διαγωνισμό, με έγγραφες προσφορές και δυνατότητα προφορικής βελτίωσης μέχρι αναδείξεως του τελευταίου πλειοδότη, για την εκμίσθωση ακινήτου ιδιοκτησίας Π.Θ. που βρίσκεται στο ισόγειο του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, επί της οδού 28ης Οκτωβρίου 78 στο Βόλο (πρώην καπνεργοστάσιο Ματσάγγου) εμβαδού 100 περίπου τ.μ.

Ο διαγωνισμός θα γίνει στις 23.10.2019, ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα προσέλευσης 09:30 – 10:00) στην Αίθουσα Συνεδριάσεων στον 4ο όροφο του κτηρίου Παπαστράτου, Αργοναυτών και Φιλελλήνων, στο Βόλο.

Η εκμίσθωση είναι τριετής και αρχίζει από την υπογραφή της σχετικής σύμβασης, με δυνατότητα παράτασης της διάρκειάς της, για χρονικό διάστημα δύο (2) ετών κατ’ ανώτατο όριο, με κοινή έγγραφη συμφωνία.

Κατώτατο όριο μηνιαίου μισθώματος (τιμή έναρξης της πλειοδοσίας) ορίζεται το ποσό των τετρακοσίων ευρώ (400,00 €).

Όσοι επιθυμούν να λάβουν μέρος στο διαγωνισμό, πρέπει να καταθέσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά οι ίδιοι ή νόμιμοι εκπρόσωποί τους, μέχρι 22.10.2019, ημέρα Τρίτη και ώρα 13.00 μ.μ. (τέλος προθεσμίας), στα γραφεία της Εταιρείας Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας, Αργοναυτών & Φιλελλήνων, κτίριο Παπαστράτου α’ όροφος, γραφείο 9.

Τα απαραίτητα δικαιολογητικά είναι:

α) Αίτηση,

β) Δελτίο ταυτότητας,

γ) Πιστοποιητικό Ποινικού Μητρώου,

δ) Αντίγραφο μερίδας αρμόδιου υποθηκοφυλακείου για τον υποψήφιο μισθωτή ή εγγυητή.

Η τελική επιλογή θα γίνει με κριτήριο αφενός μεν τη συμφερότερη προσφορά, αφετέρου δε την τιμή και την ποιότητα των προσφερόμενων βασικών ειδών, ενώ θα αξιολογηθεί και η συναφής εμπειρία και το αξιόχρεο του ενδιαφερομένου. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει επίσης να γνωρίζουν ότι η εγγύηση για την υπογραφή της μίσθωσης καθορίζεται κατ’ ελάχιστο σε τρία μηνιαία μισθώματα.

Κατεβάστε σε PDF το πλήρες αρχείο της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να απευθύνονται στο τηλέφωνο 24210 -74378 (κα Γ. Σιαπάτη).